Her telden paylaşım
Call Of Duty 5 : World At War İnceleme 476351uyeols10

Forumumuzdan tam anlamıyla yararlanmak için lütfen kayıt olun veya giriş yapın. !

Join the forum, it's quick and easy

Her telden paylaşım
Call Of Duty 5 : World At War İnceleme 476351uyeols10

Forumumuzdan tam anlamıyla yararlanmak için lütfen kayıt olun veya giriş yapın. !
Her telden paylaşım
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Call Of Duty 5 : World At War İnceleme

Call Of Duty 5 : World At War İnceleme Empty Call Of Duty 5 : World At War İnceleme

Mesaj tarafından Administrator Perş. Ağus. 12, 2010 5:07 pm

Bu oyunu incelemekte biraz geç kalmış olabilirim ama ben Call Of Duty 5′in varlığından bir kaç ay önce haberdar oldum. Call Of Duty 5 ile beraber bütün Call Of Duty serisini oynadığımı gururla söyleyebilirim. Modern Warfire’ın ardından bir daha asla geçmiş savaşları işleyen savaş oyunları oynamayacağım diye kendi kendime söz vermiştim. Açıkcası World At War’ı istemeye istemeye satın alıp yükledim. Hiç eğleneceğimi tahmin etmiyorum hatta gereksiz yere sinirleneceğimi düşünüyordum. Ancak oyun az önce bitti ve hiç de düşündüğüm gibi olmadığını söylemek isterim. En baştan başlamak istiyorum.

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

İnternetten gördüğüm kadarıyla oyunun grafikleri bana oldukça kötü gelmişti ancak yükledikten sonra çok iyi olduğunu fark ettim. Oyuna Regular seviyesinde başladım ve öyle de bitirdim. Oyun beni sürekli şaşırttı. Daha ilk bölümden oyun bana oldukça zor geldi. Regular seviyede oynamama rağmen bazı bölümleri sinir olana kadar oynamak zorunda kaldım. Diğer Call Of Duty oyunlarını hep en zor seviyede, Veteran seviyesinde, oynamama rağmen World At War, Regular’da bile beni oldukça zorladı. Sanırım oyunda bazı yanlışlıklar var yazılımsal olarak. Ufak tefek aksaklıklara sebebiyet verebiliyor. Ancak oyun genelindeki en büyük olumsuzluk el bombası dedektörünün normal çalışmaması. Call Of Duty oynayan herkesin bildiği gibi, düşmen kuvvetleri size el bombası attığında eğer bombaya çok yakınsanız diğer bir deyişle bomba dibinizdeyse G tuşuna basarak bomba patlamadan tekrar karşı tarafa atabiliyorsunuz. Eğer bomba sizin ulaşamayacağınız kadar yakındaysa da ekran size yakın bir bomba olduğu gösteriliyor ve bu bomba size zarar vermiyor. World At War’da bomba dedektörü bir bomba tespit ederse o bomba size illaki zarar veriyor. Diğer Call Of Duty oyunlarında buna alışmayan oyuncular – kendimden bahsediyorum – oldukça zorluk çekeceklerdir. Açıkcası oyunda dikkatimi çeken en büyük kusur bu.

Oyunda hem Japon ordusuyla hem de Nazi yani Alman ordusuyla savaşıyorsunuz. Yönettiğiniz Rus askerin adı Miller. Japon askerlerin ağaçların üstünde Sniper tüfekle saklanması, üstünüze çığlıklar atarak koşması belli bir süre sonra can sıkıcı olabiliyor. Ancak Activision onun da çaresini düşünüyor ve size bir alev tabancası veriyor. Böylece bu şekilde densizlik eden Japon askerlerini canlı canlı yakabiliyorsunuz.

Call Of Duty 5 : World At War’da tarih oldukça gerçekçi işlenmiş. Oyunun başlarındaki Alman ordusunun baskınlığını oldukça fazla hissediyorsunuz. Hatta bu yüzden bir kaç kez ölümden dönüyorsunuz, oldukça gerçekçi kaçış sahneleri yaşıyorsunuz. Ancak zaman ilerledikçe Hitler’in işlerinin ters gittiğini an ve an gözlemleyebiliyorsunuz. Ordunuz yavaş yavaş Almanlardan baskın geliyor ve sonunda Hitler ihtihar ediyor. Alman meclisine dayanıyorsunuz ve oyunun sonunda oldukça zorlansanız da Nazi bayrağını indirip Rus bayrağını Alman meclisine dikiyorsunuz.

Call Of Duty fanatiklerine kötü haber vermek gibi olmasın ama bu oyunda oldukça kısa sürüyor. Yaklaşık 6 saatlik bir oynanma süresi var. Ben az buldum. Modern Warfare ve Modern Warfare 2′de silahı elinizden bırakamıyordunuz. Bu benim pek sevmediğim bir şey. Ama World At War’da hem tank kullanıyorsunuz hem de uçak içerisinden gemilere saldırabiliyorsunuz. Takdir ettiğim bir diğer özellikte bu. Son olarak, Call Of Duty 5′in içerisinde oyunu bitirdikten sonra bir de zombili bölüm eklenmiş. Dirilen Nazi zombilerini öldürürken de oldukça keyif alacağını zannediyorum. Activision yukarıda anlattığım olumsuz özellikleri saymazsak oldukça iyi bir iş çıkarmış. Kesinlikle oynamalısınız.

Administrator
Administrator
Yönetici
Yönetici

Rep Gücü : 1584

https://mayonez.yetkin-forum.com

- Similar topics